FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-12-19 15:29  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Jarpen   

Włodek napisał:

> Niemcy mają najlepsze produkty od Paryża po Tokio i mają tak już od 100 lat. Może dlatego modelarze
> kochają germański sprzęt wojskowy i jego ikony jak "stodziewiątka".
Jednak nie wszyscy kochają a przeglądając twoje galerie znalazłem tylko jeden pierwszowojenny,chyba.

Post zmieniony (20-12-19 15:33)

 
20-12-19 16:08  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

A ja liczę na to że ktoś z wydawców wyda 10-20, a nawet i więcej modeli 109tek, Spitfajerów, Harikejnów, Mustangów, Dzbanków, Fokewolfów etc.
Jest tyle malowań, że każdy jeden egzemplarz powinien być wydany!
Szkoda że Hal nie robił w ten sposób bo na pewno by to miało wzięcie.
A narzekanie o kotletach to schowajcie dla żon.

 
20-12-19 17:13  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Panowie, przecież między innymi po to jest fotum, żeby sobie trochę ponarzekać. Rozumiem, że Dauntless może być ździebko irytujący, ale Wy chyba też przesadzacie. Więcej luzu. Święta za pasem.

vwsmoku, czy naprawdę tak bardzo przejmujesz się losem załogi namalowanego samolotu?

--
serwusik

 
20-12-19 17:21  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Lelum Polelum - nie rozumiem pytania.
Zakładając, że ten obrazek przedstawia sytuację, jakich wiele się zdarzało, to dlaczego nie miałbym się przejmować?

 
20-12-19 18:06  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Oczywiście. Tak tylko się zastanawiam, jak dajesz sobie radę klejąc modele, albo zaglądając na to forum, gdzie pełno modeli maszyn, które w znakomitej większości służyły do zabijania ludzi. No i modelarzy, których bawi robienie tych modeli. Szczerze podziwiam.

--
serwusik

 
20-12-19 18:09  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Nie zrozumiałeś tego, co pisałem do Dauntlessa.
Nie mam nic przeciw modelom sprzętu, który służył do zabijania.
Rozumiem też zachwyty nad graficzną stroną okładek.

Ale tekst: Dobrze że przynajmniej w tyle na okładce szturmowik spada...;-) zabrzmiał dla mnie co najmniej dziwnie.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
20-12-19 18:12  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Ok. Wesołych Świąt i zdrówka życzę!

--
serwusik

 
20-12-19 19:02  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Teledzin   

wwsmok napisał:
"Ale tekst: Dobrze że przynajmniej w tyle na okładce szturmowik spada...;-) zabrzmiał dla mnie co najmniej dziwnie."

Smoku w dyskusji o innym kotlecie - Apaczu z KK - ktoś wyraził nadzieję, że widoczna w tle F-16-tka to sugestia co będzie w następnym numerze.
Tutaj wpis kolegi o widocznym w tle szturmowiku, można w ten sam sposób potraktować - na pierwszym planie altes Schnitzel, a na drugim zapowiedź spełnienia marzeń modelarzy.

--
Sklejam, bo lubię...

 
21-12-19 12:08  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Anubis 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Мне немцы тоже надоели и решился личным вкладом увеличить число краснозвездных, не очень сложных моделей, договорившись с разработчиками об их создании. Результат-И-220 ( https://vk.com/market-144602057?w=product-144602057_2143969%2Fquery ) и ДИС-200 в процессе)



Так что, критикуешь-предлагай И ДЕЛАЙ)

Niemcy też mnie niepokoili i moim osobistym wkładem postanowili zwiększyć liczbę niezbyt skomplikowanych modeli czerwonych gwiazd, zgadzając się z twórcami ich stworzenia. Wynik-I-220 i DIS-200 w procesie)
Więc krytykuj, oferuj i DO)

Post zmieniony (21-12-19 12:09)

 
23-12-19 11:12  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Nadal nie wiadomo czy Wydawca zademonstruję przykładowe arkusze. Tak wnioskuję, bo nie wypowiedział się na ten temat. Dla mnie to ważna kwestia, gdyż graficzne opracowanie jest dziełem Marcina Dworzeckiego. Nie sklejałem jednak jak do tej pory żadnego modelu autorstwa Rafała Ciesielskiego i nie wiem czego się spodziewać.
Długo czekałem na tą wersje (K) tego samolotu w dobrym opracowaniu z porządną szatą graficzną i miałem nadzieje i liczę nadal, że tak się stanie. Że ta wersja pojawi się też nakładem wydawnictwa AH (wersja K i jeszcze G i D :):) - Dauntless tego nie zrozumie :).
Model w tej wersji pojawił się w prawdzie w innym Wydawnictwie niż oczekiwałem, ale cieszącym się bardzo dobrą opinią i jakością oferowanych modeli. Jestem bardzo dobrej myśli, ale przed zakupem potrzebne mi jest porównanie z opracowaniami Bf z AH, bo do nich jestem bardzo przywiązany.

Mało mnie cieszy jednak to co podało Wydawnictwo z tym przedziałem silnika i komorami uzbrojenia. Pełne wyposażenie kabiny jak najbardziej ok, szkielet wycinany laserowo ok, owiewka tłoczona ok. Reszta z mojego punktu widzenie nie jest potrzebna - jest to dostępne już na rynku w dodatkach do takiej wersji modelu plastikowego. Rozumiem, jednak, że takie dodatki mogą cieszyć się powodzeniem. No nic czekam na przykładowe arkusze, bo muszę być pewny, że model będzie można wykonać z pominięciem silnika i komór uzbrojenia, a to pełne wyposażenie kabiny też nie jest przesadzone.

Pozdrowienia świąteczne dla wszystkich.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024